YMS Malzeme Garanti Koşulları

YMS Malzeme, ürünlerin doğalarına uygun koşullarda kullanıldığı durumlar için garanti sunmaktadır. Garanti kapsamında ürünlerin değiştirilebilmesi ya da iade edilmesi için ürünün kullanıldığı alanların, montajının ve taşıdığı yükün standart ve tavsiye edilen durumların dışına çıkmamış olması gerekmektedir. Tüketici hatası dolayısıyla zarar gören ürünler garanti kapsamına girmemektedir.

Kullanıcı hatası dolayısıyla zarar görmemiş ürünler garanti kapsamında değerlendirilir. Ürünün garanti süresinin başlangıç tarihi için ise mesafeli satış sözleşmesinde yer alan bilgiler baz alınmaktadır. Ürünün tüm parçaları eksiksiz şekilde kullanıcı tarafından teslim alındıktan sonra garanti süresi de başlamış kabul edilir.

YMS Malzeme, her bir ürün ya da ürün grubu için farklı garanti süreleri sunabilir. Ürünlerin garanti süresinin netleştirilebilmesi için sözleşme öncesinde firmanın sunduğu bilgiler dikkate alınmalıdır.

YMS Malzeme, garanti kapsamında olduğu kabul edilen ürünler için farklı seçenekler sunabilir. Bu seçenekler ‘’tamir’’, ‘’değişim’’, ‘’iade’’ olarak sıralanabilir. Bu seçeneklerin hangisinin ne şekilde ve nasıl bir süreç dahilinde uygulanacağı yasalar tarafından açıkça netleştirilen şartlar takip edilerek belirlenir.

Eğer garanti kapsamında olan ürünün değişimine karar verilmişse fakat ilgili ürün grubunun üretimi devam etmiyor ise tüketicinin de bilgilendirilmesi ile ilgili ürünün bir üst grubu ile ya da muadili ile değişim gerçekleştirilebilir.

Garanti süreçleri ile ilgili bilgi almak ve satın aldığınız ürünün garanti sürecini başlatmak için ‘’malzeme.com.tr’’ sitesi üzerinden firma ile iletişime geçebilir, firmayı 0 224 715 41 82 numaralı telefon hattı üzerinden arayabilirsiniz.