YMS Malzeme Mesafeli Satış Sözleşmesi

İşbu sözleşme, ALICI tarafından malzeme.com.tr satış kanalı whatsapp ve diğer online platformlar üzerinden vereceği siparişler için 07/11/2013 tarihli ve 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanması, yerine getirilmesi için oluşturulmuştur.

MADDE 1 – SÖZLEŞMENİN TARAFLARI

SATICI: Ticari Unvan : YMS Malzeme
Adresi: Yeni Sanayi Kalender Cad. No: 67 / A İnegöl/Bursa/Türkiye
Tel.: 0 224 715 41 82

ALICI BİLGİLERİ(AD, SOYAD, ADRES, İLETİŞİM BİLGİLERİ):
TARİH:

MADDE 2 SÖZLEŞME KONUSU

İşbu sözleşme SATICI(YMS Malzeme)’e ait malzeme.com.tr ve bağlı online satış kanalları (whatsapp) üzerinden ALICI’nın elektronik sipariş verdiği, siparişe ait niteliklerin yer aldığı, siparişin fiyat bilgilerinin yer aldığı, siparişin satış ve teslim sürecine ait bilgilerin yer aldığı 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Esas Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümlerine uygun bir sözleşme olarak oluşturulmuştur.

MADDE 3 SÖZLEŞMEYE İFA OLAN MAL / HİZMET / ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

Mal/Hizmet Ürün Adı:
Adet:
Ödeme Şekli:
Teslim Tarihi:
Teslim Alacak Kişi:
Teslimat Adresi:

İşbu sözleşmede belirtildiği üzere yukarda bilgileri yer alan ürün, yine yukarda yer alan adres ve teslimat için seçilen kişiye eksiksiz ve resimdeki ürünle birebir aynı olarak gönderilmektedir.

MADDE 4 – MAL/HİZMETİN FİYATI:

YMS Malzeme tarafından satışa sunulan ürünün ücreti, ALICI tarafından verilen adrese elektronik olarak iletilmektedir.
Siparişin ve ürünün toplam fiyatı:

MADDE 5 Havale / EFT Yöntemiyle Yapılan Ödemelere Ait İade Süreçleri / Prosedür

YMS Malzeme ALICI tarafından havale ve EFT şeklinde yapılan ödemeler için sadece HAVALE ve EFT yöntemleriyle iade yapabilmektedir.
YMS Malzeme ya da ALICI talebi üzerine bu ödeme yöntemi değiştirilememektedir.
ALICI tarafından YMS Malzemeye iletin hesap bilgilerinin fatura üzerinde yer alan kişiye ya da siparişi oluşturan kullanıcıya ait olması gereklidir.

MADDE 6 YMS Malzeme Teslimat Bilgileri

1) YMS Malzeme işbu sözleşmede belirtilen ürünleri ALICI’nın sipariş esnasında verdiği(sözleşmede yer alan) adrese göndermekle yükümlüdür. Malzeme.com.tr tarafından gönderilen ürünler belirtilen adresteki kişi ya da kuruma; faturalı, paketli, eksiksiz olarak teslim edilir.
2) YMS Malzeme işbu sözleşmede yer alan ürünün teslim tarihine, mücbir sebepler oluşmadığı sürece uyum sağlamakla yükümlüdür.
3) YMS Malzeme tarafından gönderilen ürünü teslim almak için belirtilen ALICI’nın adresinde olmaması durumunda, YMS Malzeme ürüne ait sorumluluk kabul etmez. ALICI’nın belirtilen adreste ürünü teslim almadığı durumlarda, YMS Malzeme tarafından teslimat süresi eksiksiz olarak tamamlanmış kabul edilmektedir.
4) ALICI tarafından teslim alınmayan ürünler için yinelenen kargo / teslimat / benzer ücretler, ALICI tarafından eksiksiz olarak karşılanır.
5) ALICI teslim aldığı ürünün paketinin sağlam olduğunu, ürünün sağlam olarak teslim edildiğini kontrol etmekle yükümlüdür. Ürünün teslimi sırasında kargo paketinde ortaya çıkan hasarların ALICI tarafından kargo şirketine ürünün teslimi sırasında tutanakla belirtilmesi gerekmektedir.
6) ALICI tarafından tutanak tutulmayan ürünler için YMS Malzeme tarafından sorumluluk kabul edilmemektedir.

MADDE 7 YMS MALZEME: CAYMA HAKKI

YMS Malzeme online satış platformlarını kullanan kullanıcılar yasal mevzuat gereği 14 gün içinde cayma hakkını kullanabilmektedir. İade süresinin başlangıcı oluşturulan sözleşmeden itibaren 14 gün içinde başlar. Sözleşmenin hizmete değil ürüne bağlı olduğu durumlarda, cayma süresi ürünün teslim tarihiyle beraber başlamaktadır.

YMS Malzeme üzerinden yaptığınız alışveriş için iade hakkınızı malzeme.com.tr iletişim adreslerini kullanarak başlatabilirsiniz.

YMS Malzeme ALICI tarafından şu durumlarda iade kabul etmez:
1) YMS Malzemenin kontrolünde olmayan finansal dalgalanmaların etkili olduğu ürünler,
2) YMS Malzeme tarafından ‘’ALICI TALEBİ’’ üzerine kişisel olarak üretilen, kişisel isteklerle desteklenen, kişisel taleplerle geliştirilen bütün ürün grupları
3) Tüketiciye ulaştığı tarihten sonra S.K.T’si geçen ürünler, kullanım ve saklama koşulları nedeniyle bozulan ürünler
4) Malzeme.com.tr üzerinden gönderilen ürünlerde ürünün ambalajının bozulduğu, bantlarının çıkarıldığı, mührün kaldırıldığı, koruyucuların çıkarıldığı ürünlerde hijyen ve sağlık koşulları nedeniyle
5) YMS Malzeme ürün gruplarında teslim sonrası ürünün tespitinin mümkün olmaması(seri üretim benzer ürünler, seri numarasız ürünler vb)
6) Cayma hakkı süresi bitmediği durumlarda tüketici tarafından kullanıldığı tespit edilen ürünler

MADDE 8 YMS Malzeme Mesafeli Satış Sözleşmesi Genel Hükümler

1) YMS Malzeme whatsapp kanalı ya da diğer online satış kanalları üzerinden alışveriş yapan ALICI, işbu sözleşmede yer alan bilgileri okuduğunu, onayladığını, bilgi sahibi olduğunu elektronik ortamda kabul etmiş olmaktadır.
2) YMS Malzeme, ALICI tarafından sipariş verilen ürünleri işbu sözleşmede yer alan şartlara uygun olarak yerine getirir.
3) ALICI’nın cayma hakkını kullandığı siparişler için YMS Malzeme tarafından yasal süreler içerisinde iade yapılır. YMS Malzeme tarafından iade sürecinin tamamlandığı durumlarda, banka ve alıcı arasında yapılan sözleşmeler geçerli olur.
4) YMS Malzeme bozuk, ayıplı ürün göndermesi durumunda ürünün geri alınması sürecinde geçerli olan masrafları karşılar. (kargo ücretleri)
5) SATICI tarafından ürünün teslim sürecinin tamamlanması için, ALICI’nın SATICI tarafından gönderilen belgeleri eksiksiz olarak onaylayarak göndermesi ya da elektronik ortamda onaylaması gerekmektedir.

MADDE 9 Uyuşmazlık ve Yetkili Mahkeme

YMS Malzeme tarafından SATICI – ALICI arasında hazırlanan işbu mesafeli sözleşmesini takip eden sorunların oluşması, ihtilafların yaşanması durumunda Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından belirlenen değere kadar ALICI ya da SATICI’nın bulunduğu yerleşim yerindeki İl ya da Tüketici Sorunları Hakem Heyeti yetkili olabilmektedir.

Belirlenen sınırların aşılması halinde Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından atanan tüketici mahkemeleri sorumlu olmaktadır.